Your stories

Books are the quietest and most constant of friends; they are the most accessible and wisest of counsellors, and the most patient of teachers. Charles W. Eliot

Differences between love and marriage

kapitola 4.

tak je tu ten další dílek...beta opět VampireGirl
Setkání s Lorienem

 

Prohlášení: nevlastním nic, ani Legolase, nebo kohokoli jiného!

 

Jezdci z Temného hvozdu vyjeli z bran svého nádherného města, aby přivítali elfy z Lothlorienu. Všichni byli rozrušení, protože dnes večer měly začít ty pravé oslavy a pro muže se rozhořívala soutěž o to, kdo přiláká Legolasovu pozornost.

Elladan a Elrohir vyjeli napřed spolu se zvědy, aby přivítali Lothlorienské elfy. Před branami trpělivě čekal lord Haldir se svými bratry a asi dvaceti dalšími elfy v pozadí.

„Vítejte, lorde Haldire v Temném hvozdě!“ řekla dvojčata unisono, když současně seskočili ze svých koní.

Haldir si s nimi podal ruce a na oplátku je pozdravil. Vyměnili si několik žertů, ale Haldir nemohl zadržet tu otázku, která se mu honila hlavou od té doby, co se začal ucházet o ruku prince Legolase.

„Jestli se nemýlím, vy už jste se seznámili s nejmladším princem?“ po jejich přikývnutí se dále zeptal, „Jaký je?“ Několik Lothlorienských elfů a několik dalších se s princi setkalo kvůli jejich otci a všichni chtěli vědět, jak mladý princ vypadá a jaký je. Byly dvě varianty tohoto příběhu: první byla, že je tak nádherný, že ho jeho otec drží uvnitř hradu, aby odehnal všechny jeho nápadníky, a ta druhá byla, že je tak ohyzdný, že jeho otec nemůže snést to ponížení, že má tak hnusného syna, a nechává ho zamčeného.

Dvojčata se podívala na svůj obraz a usmála se, ale zamračila se při pohledu na Haldir. Elladan začal: „Ach, díky Valar, že jste tu! Princ je tak nevychovaný a nesnesitelný, nenechá nás samotné!“

„Ano, možná se teď bude pro změnu věnovat svou pozornost Vám! Je tak strašný! Vypadá jako skřet s blond parukou,“ přizvukoval Elrohir. „Jeho otec ho drží v jeho komnatách a vezme ho s sebou dolů na večeři.“

Elladan přidal, „Má dva osobní strážce, jenom pro ujištění, že se bude držet od všech dál!“

Když na to přišlo, Elrondovi synové byli fantastičtí lháři. Haldir měl na tváři šokovaný výraz. Nemohl uvěřit, že jel celou tu cestu jenom kvůli tomu, aby tu našel jenom elfa, co vypadá jako skřet!

Lord Haldir rychle srovnal svůj výraz do potěšeného, když uviděl, že se blíží král. Král Temného hvozdu sklouzl z koně a vzal s sebou i postavu sedící za ním. Došel k Haldirovi a přivítal ho v Temném hvozdě.

Haldir uviděl chomáč blond vlasů a pár křídově zelených očí, vykukujících zpoza králových rukou. Usmál se na tu postavu a ona se rychle skrčila za králova záda. Možná si král Thranduil namluvil novou ženu? Vypadá o hodně mladší, ale jeden nikdy neví u nesmrtelných, pomyslel si Haldir. Uvědomil si, že to není jeho starost, ale ve skrytu si pomyslel, Pokud by se jí král nelíbil, možná by ji mohl zaujmout strážce hranic. Přeci slíbil, že si zkusí obstarat ženu.

Skupina znovu nasedla a zamířila rovnou do paláce. Jakmile dorazili, bylo jim ukázáno ubytování a byl jim dán čas k odpočinku před začátkem plesu.

Haldir zvědavě procházel palácem, hledajíce někoho, kdo by mu řekl, kde je král Thranduil nebo princ. Ale pokaždé, když se zmínil o mladém princi, všichni mazali pryč. Musí to být doopravdy skřet, když o něm nechtějí ani mluvit.

Haldir se cítil, jako by ho palác dusil, takže vyšel ven do zahrad. V zahradě uviděl tu ženu, která se schovávala za Thranduilem. Když vstoupil, seděla na lavičce s tváří odvrácenou, mluvíce se strážkyní. Byla oblečená do světle zelených šatů, zdůrazňujících její bledou pleť a po pas dlouhé blond vlasy. Ještě nikdy neviděl nikoho tak nádherného, pravděpodobně by svou září zastínila i Arwen. Pro krále jen to nejlepší, pomyslel si hořce.

Strážce hranic vyšel směrem k ní a doufal, že uvidí její tvář a zeptá se, kde by mohl být její ženich. Strážce sedící na trávě se najednou zvedl a zablokoval mu cestu. „Promiňte,“ řekl zdvořile a snažil se ho obejít, když se nemohl pohnout, rozčílil se, „Máte nějaký problém s nohami?“

Ten elf řekl ženám, že by už měly pomalu jít. Strážkyně držela svou svěřenkyni s tváří odvrácenou směrem k východu, takže ji Haldir nezahlédl.

„Co se to děje? Jen jsem doufal, že bych se mohl zeptat, kde je král Thranduil a vy mě urážíte tím, že si myslíte, že bych zaútočil na ženy!“ Strážce hranic věděl, že se rozčiluje, ale nestaral se o to.

Celarion byl šokován zjištěním, že lord Haldir si myslel, že princ Legolas je žena, ale vytrval. „Má svěřenkyně musí být ponechána stranou všech mužů,“ tvrdil a obrátil se, aby následoval Legolase a Mwalin zpět do jejich komnat.

Velký strážce hranic Galadhrim se naštval. Ještě nikdy mu nebyl odepřen přístup k něčemu nebo někomu. Rozhodl se k návratu do svých komnat a dokončení svých úprav na ples. Na cestě ke svým komnatám potkal posla se zprávou od krále, ve kterém byl požádán, aby se dostavil na soukromé setkání s nejmladším princem. Lord Haldir neochotně souhlasil, šťastný, že setkání bude mít konečně za sebou a oznámí, že se již o mladého prince nezajímá. Potom by mohl strávit zbytek svého času zkouškami setkat se o samotě s tou elfkou. Může to sice rozpoutat válku, ale ona za to stojí.

Mateřský princ Legolas byl mírně nepříjemný na své strážce, kteří mu nedovolili promluvit si s kapitánem Galadhrim. Pravděpodobně měl spoustu fantastických příběhů k vyprávění. Když to řekl Mwalin, ta se jen zachichotala a řekla mu, že lord by miloval vyprávět mu mnoho postelových příběhů, kdyby měl tu šanci a stejně tak mnoho jiných elfů. Legolas jí tak úplně nerozuměl, ale věděl, že to bylo důležité, protože Celarion hodil po Mwalin takový pohled, že rychle ztichla.

Potkal svého otce a byl požádán o to, aby se v malém trůním sále setkal s polovinou svých potenciálních snoubenců. Rychle se oblékl, ale ne komplikovaně, jak si tuhle noc přál být, ale nicméně nádherně.

Jeho otec se na něj usmál a políbil ho na čelo. Legolas by přísahal, že v otcových, Mwalininých a dokonce i v Celarionových očích zahlédl záblesk slz. Není to přeci, jako by hned odcházel, jenom se seznámí s několika nápadníky.

Mladý princ byl zavolán k setkání s pěti dvořany poté, co je jeho bratři a otec řádně podusili a pohrozili jim fyzickým násilím. Potom už nápadníci byli omluveni a on se se všemi pěti setkal samostatně. Žádný z nich nebyl hrozný ani žádný z nich nevyčníval z řady. Pošesté co byl zavolán, se začal třepat hned zezačátku.

Vykročil na schody a začal sestupovat dolů. Princ spatřil elfa na spodním konci schodů a to byl očividně ten nápadník. Byl vysoký, dokonce i na elfa, dobře stavěný a docela hezký, vypadal celkem přísně, ale třeba byl jenom nervózní.

„Princi Legolasi, tohle je lord Haldir z Lothlorienu,“ vyslovil jeho bratr ze svého místa.

Haldir se otočil, aby vzhlédl k princi a ztuhl šokem. Tohle byla přeci ta žena zpoza Thranduila a ze zahrad. Ale můj bože! Ona byla vlastně on a rozhodně nádherný on. Naráz se cítil příšerně, když prince nazval jí v zahradách. Princ mu věnoval divný pohled a Haldir naráz věděl, že jí to stráže řekli, myslel jsem jemu! Hnusil se sám sobě. A ta DVOJČATA, ach on je zabije.

Nejmladší princ se podíval na svého nápadníka, na tváři Strážce hranic byl vyryt pohled zhnusení a odporu. To byla pro prince poslední kapka; otočil se a vylétl chody zpátky nahoru. Když dorazil do bezpečí blízkosti Celariona Mwalin a Yancie, propukl v pláč. Celarion vyběhl z čekárny připraven urazit hlavu nějakého strážce hranic!

Král Thranduil a princové vešli do místnosti a došli až ke svému Lístečkovi. Thranduil zvedl svého malého prince a začal ho chovat. Legolas ještě dalších několik minut plakal, než zpomalil do občasného popotáhnutí a záchvatu škytání.

„To jsem opravdu tak šeredný, Ada?“

 

TBC… (Jak král zareaguje? Zabije strážce lesa Thranduil, nebo to Celarion stihne první? Přestane princova škytavka? Zjistíte v další epizodě kdo-ví-jaký-název-tenhle-příběh-má!)

 

kapitola 3.      kapitola 5.

Poslední komentáře
08.12.2009 16:21:35: to mě fakt dostalo...a Legolas se nikdy neviděl v zrcadle???smiley${1}smiley${1}smiley${1}
05.12.2009 21:20:31: smileysmileysmiley teda ty dva sou oěkný mrchy. ale celkem mě to pobyvilo. chudák haldir bude mít co žehli...
 
All these stories belongs to its rightful owners, I own nothing and have no benefit from their work.