Your stories

Books are the quietest and most constant of friends; they are the most accessible and wisest of counsellors, and the most patient of teachers. Charles W. Eliot

Differences between love and marriage

kapitola 3.

máte to tu:-D Dark

Varování: AU, slash, Mpreg! Jestliže jste došli až sem, tak mátě nějakou představu o co jde, tak se s tím smiřte

Prohlášení: Nevlastním nic! Doslova!

 

Legolas se vrátil do svých komnat s Mwalin za sebou, jakmile byli bezpečně uvnitř, Mwalin dostala záchvat smíchu.

Princ se na ni divně podíval a zeptal se: „Co je tu tak vtipného?“

Mwalin se na něj otočila: „Viděl jsi jak na tebe synové lorda Elronda zírali?“

Legolas záporně zakroutil hlavou, ale pak řekl: „Myslel jsem, že ze všech lidí zrovna ty už budeš zvyklá, že mě lidi očumují! Všichni na mě zírají, jako bych měl co chvíli porodit dítě a obléknout si šaty!“ Mladý princ se posadil na postel a vzdychl.

Mwalin ho poslala do šatny, aby se převlékl na večer.

„Bude se dnes v noci tančit, Mwalin?“ zavolal ze šatny.

„Myslím, že ano, ale tvůj otec tě asi nechá tančit pouze s radními a tvými bratry.“

Legolas zasténal: „Doufal jsem, že najdu nějakého samotného elfa z Imladris a zeptám se ho na Roklinku.“ Vyšel z šatny a při tom si vlasy stáčel ve svém osobitém stylu. „Slyšel jsem, že Glycil a Nataget s nimi mají dobré vztahy.“ Ačkoliv on sám tam nikdy nebyl, jeho starší bratři párkrát Imladris navštívili a udělali si několik přátel mezi obyvateli Posledního domáckého domu.

 

Dvojčata – synové lorda Elronda z Roklinky- tančili s neviditelnými partnery po svých komnatách. Mladí elfové už byli oblečeni na událost, která se bude konat později této noci.

„Jsem si jistý, že jako Elrondův nejstarší syn budu jako první poctěn tancem s princem,“ Elladan ukončil svůj tanec a uklonil se svému ‚partnerovi‘.

„Jsem si jistý, Elladane, že během mého tance s princem Legolasem, budeš moci prince Natageta požádat o tanec,“ Elrohir se usmál na svého bratra a protočil nakonec svého ‚partnera‘, když někdo zaklepal na dveře, signalizujíc, že je čas na večeři.

Elladan protočil oči a vypochodoval ze dveří se svým bratrem v závěsu. Na cestě do tanečního sálu se připojili ke své sestře a Aragornovi.

„Co si myslíte o nejmladším princi, bratři?“ zeptala se Arwen stydlivě. Viděla, jakým způsobem na prince zírali.

„Je nádherný a docela vstřícný a zajisté bude centrem naší pozornosti,“ řekli Elladan a Elrohir unisono.

Aragorn se pousmál: „Slyšel jsem, že budete mít velkou konkurenci, je tu nejméně deset elfů z Imladris a patnáct z Temného lesa, kteří se ucházejí o jeho ruku. Nejsem si jistý, kolik jich má být z Lothlorienu, ale vím, že lord Haldir je mezi nimi.“

Nesmrtelní vstoupili do sálu a byli ihned usazeni. Král Temného hvozdu už seděl i se svými syny. Zprava do leva seděl korunní princ Nataget a jeho žena, princ Glycil a jeho žena, princ Linthuin a nakonec mateřský princ Legolas. Ostatní princové se mračili na ostatní elfy, kteří se jenom odvážili podívat na jejich malého Lístečka. Nejmladší princ, nedbajíce šaškovin svých bratrů, se dále s úsměvem bavil se svým bratrem, Linthuinem.

Thranduil povstal a u tabule zavládlo ticho. Popřál všem dobrou chuť a příjemnou zábavu a tak dále a tak dále. Elfové začali jíst a konverzace se znovu rozproudila.

Legolas s úctou zíral na všechny ty rozdílné elfy, shromážděné v jídelním sále. Lišili se výškou, postavou i temperamentem. Dvojčata lorda Elronda byla velice milá a seděla naproti Leogolasovi a Linthuinovi, zbytek jejich rodiny seděl dále vedle Ady a Natageta.

Zkoušel s nimi zapříst rozhovor, ale jeho bratři jej vždy přerušili, nebo po něm vrhli pohled znamenající ‚ticho‘. Legolas nakonec šel proti svým bratrům a zeptal se jich, jaký byl jejich výlet do Temného hvozdu.

„Byl to rozkošný výlet, žádné potyčky a ty výhledy byly nádherné. Všechny,“ řekl Elladan, pokukujíc po Legolasovi.

Elrohir do toho vpadl, „Průzkumníci, jako já, viděli několik orků, ale odstranili je dříve, než by mohli znamenat problém.“ Dmul se Elrohir, ale splasknul pod Legolasovým pohledem.

„Zajisté jste je nevyřídil úplně sám, neměl jste sebou přece žádné druhy, nebo jste snad chtěl riskovat své bezpečí?“ Vrhl Legolas na Elrohira významný pohled.

„Dobře, byl jsem sám, ale musím vás ujistit, že jsem byl úplně v bezpečí, jsem velice zručný válečník,“ lehce se zasmál Elrohir.

„Já jsem zůstal vzadu a chránil svého otce a sestru,“ usmál se Elladan na svého bratra a naklonil se dopředu teď, když se Legolas usmíval na něj.

„To bylo od vás velice šlechetné, stejně tak jako prozkoumávání s vašimi druhy,“ Legolas ignoroval syčení svých bratrů jeho směrem, nikdy by ho neuhodili, aby byl zticha, jako jeden druhého, ale stejně…

Konečně jeho otec požádal hudebníky, aby začali hrát. Starší princové si zvolili své taneční partnery a mezitím Legolasova stráž dohlédla na to, aby se nejmladší princ přesunul blíže ke svému otci. Najednou byl stůl zaplaven lidmi, dotazujícími se na tanec s Lístečkem.

Jeho otec mu na první tanec vybral velmi afektovaného velitele stráží. Kapitán Baelden odvedl za ruku nejmladšího prince na parket. Do jedné ruky vzal Legolasovu ruku a druhou položil kolem pasu mladšího elfa. Tanec byl krátký, ale Legolas byl šťastný, že tančí s někým, kdo ho nebude očumovat.

Jako další byl vybrán lord Elladan a sladce se na něj při tanci usmíval. Elladan se rozhodl, že tohle je ten pravý čas pro rozhovor bez jeho bratra, „Takže, máte již na mysli někoho konkrétního pro své zasnoubení?“

Legolas se usmál a potřásl hlavou. Legolas věděl, že je tu několik elfů, soutěžících o jeho pozornost, ale jeho mysl se neupínala zatím k žádnému z nich. „Ještě jsem se s nikým nesetkal, ale možná jenom čekám, až přijde družina z Lothlorienu. Bylo by to jednodušší s vědomím, že všichni jsou už zde.“ Píseň skončila a on odešel ke svému otci pro svého dalšího partnera. Tančil ještě šestkrát, než mu bylo povoleno se posadit.

Královna Arwen a její manžel k němu přistoupili jen chvíli poté, co si dal pauzu. Usmál se na ně a gestem je vyzval, aby se posadili.

Arwen prolomila ticho, „Je nám potěšením konečně se s Vámi seznámit, Vaše Výsosti.“

Lísteček se usmál, „Děkuji, ale jsem si jistý, že jsem ještě více potěšen seznámením s legendární Večernicí a Králem lidí.“ usmál se na Arwen.

„Chtěla bych strávit více času seznámením s mateřským kolegou. Už je to nějaká chvíle, co jsem potkala někoho mladšího, než jsem já sama. Mohla bych ti také říci několik věcí o většině přítomných elfů z Roklinky a Lothlorienu.“

Legolas pozvedl své obočí, „Doopravdy? Kdo přijde ze Zlatého lesa?“

„Vím, že přijede lord Haldir, kvůli lordu Celebornovi, který řekl, že potřebuje partnera, aby mohl mít dědice, který by ho trošku obměkčil a otevřel trochu více jeho srdce. Jeho bratři přijedou také, ale nebudou mu stát v cestě. Vím, že ještě přijede několik válečníků a někdo další, ale nejsem si jistá, kdo přesně,“ usmála se při představě Haldira, jednoduše zastrašujícího ostatní, aby mu nestáli v cestě k princově ruce. Potřeboval někoho, kdo ho usměrní, válka skončila a v zemi byl mír. „Lord Haldir je kapitánem Galadhrim,“ dodala s mrknutím.

Legolas se zarazil a pousmál se nad tím, že válečník, jako je tenhle, jistě bude mít rád dobrodružství. Hmm…má potenciál. Ale co když je moc přísný a bude chtít svou ženu doma, pryč z cesty? Poděkoval Arwen za informaci.

Zbytek plesu proběhl bez nesnází. Legolas tančil ještě mnohokrát, než byl poslán do postele, když víno začalo téct. Ada mě poslal do postele jako elfátko, a ne že bych chtěl pít! Jsem téměř dost starý na zásnuby; měl bych mít dovoleno zůstat vzhůru tak dlouho, jak bych chtěl.

Převlékl se do své košile a kamaší na spaní a vyšplhal do postele. Potěšilo ho, když mu otec před tím, než ho poslal do jeho komnat, řekl, že bude moct zítra ráno jít také přivítat elfy z Lothlorienu.

 

Legolas se probudil a rychle se oblékl, když si vzpomněl, že mu otec slíbil, že bude moci jít přivítat Lorienské elfy. Mwalin a Celarion na něj čekali před jeho komnatami a odvedli ho na snídani. Jeho bratři a Ada už seděli plně ustrojeni u stolu a jedli. Ten nejmladší rychle popadl nějaké jídlo a posadil se vedle Ady.

„Jak ses vyspal, malý Lístečku?“ zeptal se ho otec.

„Ach, dobře děkuji ti Ada. Pořád ještě s tebou můžu jet přivítat elfy z Lothlorienu, že jo? Legolas doufal, že na to jeho otec nezapomněl.

„Ano, smíš jet. Lord Haldir a jeho družina by měli k branám dojet asi za dvě hodiny,“ usmál se na svého malého Lístečka a pobídl ho gestem k jídlu. „Jsi příliš hubený, musíš jíst více.“

„Moje velikost je v pořádku, Ada. Jím…“

„Nic,“ dokončil za něj jeho nejstarší bratr. „Včera večer jsi stěží něco snědl. Byl jsi příliš zaneprázdněn mluvením s Elrondovými syny na to, aby si toho snědl dost.“

Thranduil shlédl na své nejmladší dítě a vážně mu řekl: „Lístečku, s těmihle dvěma kolem sebe si musíš dávat pozor. Budou tě chtít zatáhnout do svých dětinských her, při kterých by ses mohl snadno zranit.“

„Jenom jsem s nimi mluvil. Nebylo to, jako bych si s nimi hrál na honěnou.“ Legolas se vrátil zpět k jídlu a přemýšlení, jestli by si s nimi mohl promluvit o jejich vlasti.

„Lístečku, chtějí s tebou hrát poněkud dospělejší hry. Nechci, abys s nimi byl o samotě, nikdy,“ Linthuin se významně zahleděl na Legolase.

Nejmladší princ přikývl a potom zmateně vzhlédl, „Dospělí mají hry? Tak tohle dělají, když nás pošlou do postele, hrají hry?“

Jeho bratři se smáli nad jeho naivitou a ignorovali jeho otázku. Starší elfové se vrátili zpátky ke konverzaci o tom, kdo přijede z Lorienu. Legolas uvažoval nad tím, jaké hry to dospělí můžou hrát.

 

TBC (pozn. překladatele: ne není to tuberkuloza;) )

 

kapitola 2.      kapitola 4.

Poslední komentáře
04.12.2009 15:38:50: Chudinka Lísteček, ta autorka mu dává co proto.
02.12.2009 13:14:49: skvělá kapitola, už sem jí četla, ale ke komentu sem se dostala až dneska. je mi lístečka tak trochu...
01.12.2009 18:19:08: Hurááá, jásejte lidi, nová kapitola je tusmileysmileysmiley Tahle povídka se mi líbí čím dál víc. Rychle ...
 
All these stories belongs to its rightful owners, I own nothing and have no benefit from their work.