Your stories

Books are the quietest and most constant of friends; they are the most accessible and wisest of counsellors, and the most patient of teachers. Charles W. Eliot

Differences between love and marriage

kapitola 1.

první kapitolka, zatím neopraveno tak omluvte chyby;) stále čekám na povolení publikovat od autorky, ale snad to nebude vadit...Dark

Betareader: Chyby opraveny. VampireGirl

Kapitola 1.

 

 

Thranduil stál na svém balkóně a sledoval slunce prosvětlující noční oblohu do nového požehnaného dne. Všechno v jeho říši bylo poklidné, ptáci zpívali, koně pádili, stromy šeptaly a elfátka –se hádala? Oh zatraceně, pokaždé to musí být moje děti. Král prošel halou vztříc stoupající hádce.

„Naposledy Legolasi, NE,“ křičel jeho nejstarší syn, korunní princ Nataget.

„Narcise bereš POKAŽDÉ a to je o deset let mladší než já,“ skučel na to jeho nejmladší. Možná budou řvát tak, že jeden z nich omdlí nedostatkem vzduchu, pomyslel si jejich otec nadějně. Mezitím probudili celý palác. Raději to urovnám hned.

„Copak je tu za problém, ions-nin,“ zahřímal král na prince. Ti naráz utichli.

Legolas vzhlédl ke svému otci s těma nejnevinnějšíma očima které zvládl předvést a tiše řekl: „Ada, Nataget mě nechce vzít sebou ven jezdit. Já umím jezdit ale on vždy vezme jen ostatní. Proč mě ne?“

Thranduil se podíval na své nejmladší a nejmenší dítě, „Legolas, víš, že se jenom snaží na tebe dávat pozor, a ty můžeš vždycky jít jezdit s Mwalin. Co kdyby je někdo napadl? Nemůžeš se spoléhat jenom na svůj luk Jsi příliš cenný pro naši rodinu a Temný hvozd. Zkus to pochopit.“  Cítil se strašně, když svému synovi říkal holou realitu věci, ale nemohl ztratit to poslední pouto které měl se svojí poslední ženou.

Mladý princ se okamžitě naštval na svého otce, „Proč se o mě pořád tak bojíte? Tohle není fér, neprosil jsem se o to být mateřským elfem. Chci být v lese, ne vařit.“ S tím prolétl halou a práskl za sebou dveřmi do své ložnice.

Otec a syn sebou trhli při zvuku zabouchnutých dveří. Thranduil se podíval na svého chráněnce, „Myslel jsem, že jsem řekl, ať jste pryč odsud dřív, než se Legolas vzbudí?“

„Zkoušel jsem to, Ada, ale Lísteček pokaždé pozná, když vstanu! Je to, jako kdyby měl špiony, nebo tak něco.“

„Tak už běž, dřív než se rozhodne přijít zpátky pro víc. Vyřídím to s pen-neth později.“

Elfové kráčeli za svými ranními povinnostmi, doufajíc, že mladý princ zůstane ve svých pokojích dokud jezdci neodjedou.

Legolas vlétl do pokoje brblajíc něco o protivných bratrech a až moc ochranářských otcích. Plácnul sebou na postel a za všech sil se snažil nekřičet zlostí a frustrací. Nakonec vylezl z postele a podíval se na ranní nebe. Yancie, jeho vlčí společnice, mu s tichým ‚haf‘ vyskočila na klín. Byla jeho kouskem svobody. Našel ji jednoho z těch vzácných dnů kdy měl povoleno být venku, byla mladá a zraněná. Vzal ji s sebou domů a už nikdy neopustil. Pokaždé, když odešla, přinesla mu zpátky květinu nebo lístek. Pohladil ji po hlavě zvědavý, proč už není rozrušený z té hádky.

„Víš, Yancie, takovýhle život tě hned omrzí. Ty jsi tak šťastná, vsadím se, že jsi dokonce byla v Lothlorienu.“

Legolas měl předurčeno být mateřským elfem, elfem, který může mít elfátka. Budu manželkou nějakého blbého otcovského elfa, pomyslel si hořce. Už nikdy nebude moct střílet z luku, pravděpodobně budu, zavřený v nějaké místnosti, mít děti a připravovat jídlo. Bouchl rukou do podlahy, kamenné podlahy a škubnul sebou.

Byl skoro ve věku námluv a otec mu plánoval manželství od té doby, co Gandalf řekl, že jeho matka nosí mateřského elfa. Mohl se začít dvořit od té doby, kdy překročí stovku, ale za dospělého nebude považován, dokud nebude mít sto padesát let.  Legolas se děsil dne, kdy překročí stovku; nebude se jenom dvořit, bude se vdávat. V elfí populaci, postupně měnící některé elfy na schopné nosit dítě, ho viděli jako velký přínos a chňapli po něm v okamžiku kdy dosáhl stovky.

Legolas se rozhlédl po svém pokoji, dívajíc se na všechny své poklady a přikrčil se při myšlence, že bude muset opustit místnost, ve které strávil nejlepší část svého života.  Otec mě nejraději provdá do ciziny, jako důvod pro alianci, alespoň pak budu moct trochu cestovat, usmál se pro sebe nad manželstvím se silným, odvážným elfem z Lorienu, nebo možná z temných lesů Roklinky.

Ozvalo se pokusné zaklepání na dveře a následně zvuk otvíraných dveří.

Legolas se otočil a podíval se na svou nejlepší přítelkyni a prezidentku Klubu za osvobození Legolase. Ten klub byl už dlouho běžící vtip s Legolasem jako viceprezidentem a Yancie jako sekretářkou. Mwalin vešla dovnitř a sedla si na zem vedle nejmladšího prince.

„Slyšela jsem celou tu hádku ve svých komnatách, myslím, že bys mohl vyhrát, kdyby nepřišel tvůj otec,“ tvrdila Mwalin tiše. Zkoušela Legolasovi pomoct získat co nejvíc svobody mohla, ale byla jenom jeho kamarádka a nemohla dělat více, než pomoci ho chránit. Byla o dvě stovky let starší než Legolas a poznala ho během svého válečnického tréninku, když šel se svou osobní stráží na území cvičiště. Byla jeho neoficiální osobní strážce a byla často přizvána k ‚asistenci‘ jeho oficiální osobní stráže.

„Děkuji za důvěru, ale já nikdy nevyhraji. Je to KOL versus Temný hvozd a náš tým prohrává o dost.“  Povzdech si a naklonil se ke svým dvěma nejlepším kamarádkám. Mwalin byla zázračná kamarádka, která vydržela nekončící hodiny naříkání a chvástání o strastech být ním. Pořád přemýšlela nad způsoby jak mu pomoci dostat se do lesa a když to selhalo, zůstala s ním na pozemcích dokonce i za těch nejkrásnějších dnů.

Najednou někdo znovu zaklepal na dveře a otevřel je. Legolasův otec vstoupil dovnitř a požádal Mwalin, aby je na chvíli nechala samotné. Široce se usmála na svého kamaráda a odešla. Thranduil si přitáhl židli vedle svého syna a pokynul mu k druhé. Legolas si opatrně sedl a s čekáváním se podíval na otce.

„Legolasi, můj maličký, mám tě moc rád a pohnul bych pro tebe Ardou, kdybych mohl, ale potřebujeme přestat chodit kolem horké kaše a projednat tvoje narozeniny a zasnoubení.“

Legolas si dramaticky povzdechl. „Dobře, Ada, o čem si chceš promluvit?“

„Chceš být zahrnut do plánování tvé narozeninové oslavy? Už mám vybrané hosty, výzdobu a jídlo, ale možná by sis chtěl vybrat oblečení?“

Legolas málem zařval nad tím, že jediné, co bude moci udělat, je vybrat si oblečení; To bych asi taky měl vzdát. Jsem si jistý, že styl oblečení už také vybrali. Zamítavě potřásl hlavou.

Thranduil byl trochu popuzený nedostatkem odezvy, ale uvědomil si, že většina už byla naplánována. „Dobrá, co tedy s tím zasnoubením? Jsem si jistý, že budeš chtít pomoci s výběrem. Prošel jsem řadu žádostí o tvou ruku a vybral ty, kteří jsou pro tebe nejlepší a pozval je na tvé narozeniny.“

„Samozřejmě, že s tím pomůžu. Když už mám být uvázán s někým na zbytek svého života, tak ať je to raději podle mě.“ Teď byl opravdu rozzuřený, jeho otec  mohl zamítnout každé jeho rozhodnutí, a navíc už udělal krátký seznam. Oči se mu zalily slzami, když se otočil pryč od otce.

Thranduil uviděl oči svého syna a přitáhl si ho do obětí na svůj klín. „Omlouvám se, maličký, musí to být pro tebe tak stresující. Víš, že se snažím dělat pro tebe jen to nejlepší.“ Jeho syn byl tak moc podobný své matce. Měl velice světlé vlasy a oči jako smaragdy na slunci. Malý Lísteček měl malou postavu a vypadal tak křehce, což stěžovalo průměrnému elfovi, o hlavu vyššímu než on, naslouchat mu. Ale pod tím se skrýval divoký temperament s ještě divočejšími nápady. Zahihňal se, trochu doufajíc, že kdokoli se stane manželem jeho syna, bude mít pevnou ruku, protože jeho Legolas nepřijme snadno svatební postel nebo domácí kuchyni.

Král vstal a oba, on i jeho syn šli do jídelní haly přerušit svůj půst.

 

 

Pozn.Aut.: Nechtěla jsem z Legolase udělat takového ufńukánka, ale jsem si jistá, že je pod velkým tlakem a tohle prostě vyšlo z mé klávesnice. Haldir přijde později.

Velice důležitá poznámka autora: Tohle je můj bláznivý nápad! Legolas má 99! 100 je věk namlouvání, ale nejsou dospělí dokud nemají 150! Ne že by měl Legolas lidských 13, má něco kolem 17, skoro 18, ale je opravdu naivní, víte? Takže, nemůže se vdát dokud nemá 100 (což je v příběhu asi za týden). Ano, je MANŽELKA, tak mu říkám a bude matkou. Je matoucí mít dva manžele a manželská smlouva mi nezní správně. Jestli máte nějaké otázky, nebojte se mě zeptat.

 

Pozn. Překladatele: překlad queneyských slov viz. Slovníček

 

kapitola 2.

Žádné komentáře
 
All these stories belongs to its rightful owners, I own nothing and have no benefit from their work.