Your stories

Books are the quietest and most constant of friends; they are the most accessible and wisest of counsellors, and the most patient of teachers. Charles W. Eliot

Differences between love and marriage

12. kapitola

věnováno ardhaniell jak jsem slíbila....

Kapitola 12. – ‚Kde je můj pokoj?‘

 

A/N: Nevím, jestli někdo čte autorské poznámky, ale je tu zas. Díky Captain Signy Mallory za růži. A díky za nápad, použiji ho, pokud ti to nevadí. Uvažovala jsem už předtím o svatební sprše, ale pak to šlo prostě nějak rychle. Moc si cením komentářů od vás všech. A všem dám vědět, až se nahý Lísteček ukáže u mých dveří.

A/N pro uživatele: upravuji teď své povídky o dost rychleji, rozhodla jsem se zkusit přidávat kapitolu obden nebo tak, je to tedy rychleji k nalezení. (T/N: tak tomuhle nerozumím ani já, D.)

Všechny tyhle nápady čerpám ze svateb, kterých jsem se zúčastnila, takže většina z toho je vlastně popis mé rodiny, nebo mých pěti bratrů. Nikdy jsem neviděla elfí svatební hostinu, takže tohle je prostě moje verze.

 

 

Novomanžel s novomanželkou sešli po schodech na nádvoří a do tanečního sálu, všichni shromáždění jim při tom tleskali. Haldir se podíval na skloněnou hlavu své nové manželky. Princ se notně červenal nad tou veškerou pozorností.

„Hej, Hale, přečti si tohle,“ podal mu Rúmil zvonek a nahlas přečetl pro jeho menší ženu: „Nechť svatební zvony sborem zní. Žádají, aby ženich s nevěstou před námi sdíleli polibek souladu a přinesli tak radost všem, kteří to uvidí.“

„Co to má znamenat?“ Haldir se podíval na lady Galadriel.

„To znamená, že pokaždé, co zazvoní zvonek, se musíte políbit,“ pousmála se nad široce rozevřenýma očima mladého prince. „Ujistím se, že nebudou zvonit v jednom kuse,“ poslala významný pohled dvojčatům a Haldirovým bratrům. Světlá paní jako první zazvonila zvonkem, Haldir se mírně sklonil a rychle Legolase políbil. Princ ještě o odstín více zrůžověl pod tím dotekem.

„Nechejte je být, chlapci,“ uvedla pak nově oddané k jejich místům v čele stolu.

„Budu za minutku zpět,“ zamířil Haldir k místům, kde seděli hudebníci. Mwalin se s očekáváním zahleděla na Legolase.

„Takže,“ zeptala se.

„Takže, co?“ Nevěděl, co po něm chce.

„Jaký byl tvůj první polibek? No tak, musíš mi to přeci povědět! Bylo to tak kouzelné, jak všichni říkají?“

Již dříve se samozřejmě líbala, ale ne jako nevěsta a chtěla vědět, jestli je to nějak jinačí. Arwen přišla k nim a sedla si vedle, potom pokývla k Legolasovi, aby to popsal. Jí samotné přišel její první polibek s Aragornem magický, ale ona do něj taky byla zamilovaná.

„Ehmm…bylo to…divné?“

Nevěděl, jak to popsat. Ten polibek byl divný, ale ne nepříjemný, takže by si na to zvykl. Obě elfky se na něj nedůvěřivě podívaly, jeho první polibek byl divný?

„Neboj se, Legolasi, zítra ráno to budeš buď milovat, nebo nenávidět.“

Poklepala ho po ruce a připojila se ke svému manželovi o několik míst dále.

„Co myslela tím ránem,“ otočil se na svou nejlepší přítelkyni pro odpověď. Jenom potřásla hlavou a usrkla svou vodu. Legolas se rozhlédl po shromážděných elfech a uviděl, že se k němu opět vrací Kapitán.

Uslyšeli další zazvonění zvonku a Strážce hranic se nahnul a políbil svou novou ženu. Několik elfátek přiběhlo ke stolu a zvonilo pěti zvonky. Haldir dal za hihňání elfátek Legolasovi pět hubiček na tvář. Naštěstí poslali rodiče elfata s omluvným úsměvem pryč. Ještě mnoho elfů přišlo ke dvojici s dary a prohodilo s nimi několik slov.

Konečně začali podávat jídlo, Legolas byl velmi hladový. Zjistil, že nic nejedl od brzkého rána a teď už byl skoro večer. Jedl tiše asi hodinu, při tom si vyměňoval zdvořilé poznámky s Mwalin a krmil Yancie, zatím, co jeho nový manžel mluvil s králem Aragornem. Znovu zazvonil zvonek a oni si vyměnili polibek.

Hudba začala hrát ve chvíli, kdy začalo zapadat slunce. Dle tradice byl první tanec Haldirův a Legolasův, jako manžela a manželky. Po tom, co píseň skončila, a utichl potlesk obecenstva, se král Temného hvozdu ujal ruky svého nejmladšího syna. Pomalu začali tančit za doprovodu elfího zpěváka.

 

Jsou dvě věci, které jistě vím.

Byl sem seslán z nebe a je tatínkův malý princ.

Když jsem v noci klesnul na kolena u jeho postele,

Promlouval k Valar a já zavřel své oči.

Děkuji bohu za všechnu tu radost ve svém životě, ale ze všeho nejvíc…

Za motýlí polibky po večerní modlitbě,

Zaplétání drobných bílých kvítků do vlasů.

„Pojď vedle mého poníka, Ada, je to moje první jízda.“

„Vím, že ten koláč vypadá legračně, ale aspoň jsem to zkusil.“

Ach, se vším, co jsem udělal špatně, alespoň něco jsem zvládnout musel,

Abych si zasloužil obětí každé ráno a motýlí polibek večer.

 

Sladkých šestnáct dnes,

Každým dnem se více podobá mamince.

Z části elf, z části ještě chlapec.

K lukům a šípům od koní a procházek.

Zkouší svá křídla ve velkém světě, ale já si vzpomínám…

 

Na motýlí polibky po večerní modlitbě,

Na zaplétání bílých kvítků do vlasů.

„Víš dobře, jak tě miluji, Ada, ale pokud to nevadí,

Tentokrát tě políbím jen na tvář.“

se vším, co jsem udělal špatně, alespoň něco jsem zvládnout musel,

Abych si zasloužil obětí každé ráno a motýlí polibek večer.

 

Všechen ten drahý čas,

Jako vítr roky míjí.

Drahý motýlku, roztáhni svá křídla a leť.

 

Dnes změní své jméno,

Složí svůj slib a já ho ztratím.

Ptal se mě, na co myslím a já řekl: „Nejsem si jistý,

Prostě cítím, že ztrácím svého malého lístečka.“

Potom se nahnul…a dal mi…

 

Motýlí polibky, jeho maminka tu není,

Nezaplétá mu drobné bílé kvítky do vlasů.

„Odveď mě uličkou, Ada, už je čas.“

„Vypadají mé svatební šaty pěkně, Ada?“ „Neplač, Ada.“

se vším, co jsem udělal špatně, alespoň něco jsem zvládnout musel,

Abych si zasloužil obětí každé ráno a motýlí polibky.

Nemohl bych žádat Valar o víc, tohle je láska.

Vím, že ho musím nechat jít, ale navždy si budu pamatovat

Každé ranní obětí a motýlí polibky…

 

Píseň skončila a Legolas se usmál na svého Ada. Dal mu pusu na tvář, když si ho přišel jeho manžel vyzvednout. Začala hrát další skladba a lord Celeborn požádal o tanec s nejmladším princem Temného hvozdu. Takhle to pokračovalo dlouho do noci, Legolas tančil s mnoha přítomnými a Haldir se prostě bavil.

Blonďatý princ se vrátil ke svému manželovi ve chvíli, kdy doprostřed parketu postavili židli. Houf elfek se shromáždil za tou židlí a někdo Legolasovi do rukou vložil pugét, který předtím nesl uličkou.

„Co s tím teď mám dělat?“ tázavě se podíval na svého manžela.

„Postavíš se zády k židli a přes rameno to hodíš směrem k nim, která z nich to chytne, se jako další vdá.“

Legolas pozvednul obočí, ale šel si stoupnout k židli a odhodil kytku.

Na jejich místě bych se tomu vyhnul.

Elfka z Roklinky ji chytila a nadšeně štěbetala spolu se svými přítelkyněmi, které to štěstí neměly.

Jako další Strážce hranic přešel ke svému manželovi a usadil ho na židli.

„Co to děláš?“ zeptal se, když Haldir zvedl jeho nohu.

„Uvolni se,“ pomalu přejížděl rukou po princově noze až ke stehnu.

Jeho kůže je tak měkká, pomyslel si. Konečně dospěl k vnitřní straně jeho stehna a mladý princ nadskočil nad tím dotekem. Lord se na něj konejšivě usmál a stáhnul mu podvazek. Pískání a výkřiky shromážděných elfů zesílili. Uslyšel další zazvonění zvonku a znovu Legolase políbil.

Zvedl podvazek tak, aby ho všichni elfové viděli a zlomyslně se u toho usmíval. Kapitán ho pak vyhodil do vzduchu a s úžasem sledoval, jak se ho všichni snaží chytit. Jedna ruka ho nakonec zachytila a zvedla tak aby to všichni viděli. Z davu vystoupil strážce Neiven.

Haldirovi vzplanul někde poblíž žaludku oheň, protože Nieven tak získal povolení tančit s nevěstou. Podržel si podvazek u obličeje a zhluboka se nadechl. Potom si ten kousek spodního prádla přivázal na ruku, jako jakousi ozdobu.

Nieven pak Legolase zatáhl na taneční parket. Princ na Haldira vrhl pohled žadonící o pomoc, ale technicky strážce nedělal nic špatného. Vypadal při tanci nemožně, když vezeme v úvahu, že byl skoro o stopu a půl vyšší než nevěsta.

Konečně píseň skončila a Haldir popadl hrubě ruku své manželky z jeho sevření. Nezaregistroval Legolasovo trhnutí, když svou nevěstu vedl zpět ke svatební tabuli. Na několik minut seděli u stolu, než někdo oznámil, že bude následovat krájení dortu.

Jůů, dort, Legolas prakticky vyskočil ze svého místa směrem ke stolu s dortem.

Dort byl alespoň tři stopy vysoký, čokoládový s jahodovým středem a vanilkovou polevou. Princ se nemohl dočkat, až dostane kousek. Jeden mu podali, ale věděl, že jím bude muset nakrmit svého manžela. Vložil sousto do Kapitánových úst, zatímco Haldir ukrojil pořádný kus, a když se ho pokoušel vložit své manželce do pusy, ho místo toho rozmazal všude kolem.

Ok, teď jsem na řadě já, pomyslel si princ. Ukrojil ještě větší kus a hodil ho k údivu všech hostů přímo Haldirovi do pusy. Většina se mu tam vešla, jenom trocha polevy mu zůstala v koutcích. Haldir se za áááchání přítomných sklonil a slíbnul polevu ze špičky nosu své ženy.

Na protest celého večera Elladan a Elrohir začali soutěž v pití mezi sebou a pár dalšími hosty. Nakonec měla té blbé soutěže královna Arwen dost, i když její manžel zatím vyhrával, a řečeným elfům víno odebrala.

„Ne, Elladane, už jste se pro dnešek ztrapnili až dost. A ty taky, Aragorne, ale s tebou si to ještě vyřídím později,“ vyštěkla jedovatě.

„Jenom nás nechej dopít tu poslední láhev,“ prosila dvojčata, to bylo totiž to, co jim zbývalo k vítězství.

„Tak si pro ni pojďte,“ podržela ji nad rybníčkem, když se pro ni natahovali. Elladan a Elrohir spolu s Aragornem v jejich podnapilém stavu uklouzli na trávě a spolu s vínem i královnou skončili v rybníčku.

Elfové se zvedli, aby královně pomohli vstát, a ta rovnou jednu vlepila svým vstávajícím bratrům před tím, než popadla Aragorna za ucho a odtáhla ho do jejich talanu, aby se usušili. Nevěsta se zahihňala nad pohledem na královnu s elfy a věděla, že na tuhle svatbu mnoho z nich nezapomene.

Už se pomalu připozdívalo a mnoho hostů se začalo rozcházet. Legolas s Haldirem se také rozloučili a zamířili ke Kapitánově talanu.

„Varuji tě, můj talan není nic moc na pohled, možná ho budeš chtít trochu vyzdobit,“ na to se princ tiše zasmál. „Myslím to vážně, dokonce ani nevím, jestli mám něco k jídlu. Obyčejně jím v lordově studovně nebo na hranicích.“

Konečně dorazili před Haldirovy hlavní dveře a lord si vyhodil Legolase do náruče. Plně ho políbil a vnesl ho dovnitř.

„Je to tradice, že manžel přenese svou novomanželku přes práh,“ odpověděl na princův udivený pohled.

„Teď ti věnuji třicetisekundovou prohlídku vnitřku,“ pokračoval dále dovnitř talanu.

„Tohle je kuchyň bez jídla, tohle jídelna bez stolu, tohle je obývací pokoj bez výzdoby, támhle je moje studovna a knihovna s pěti knihami.“

Vystoupil po schodech do dalšího patra.

„Tohle všechno jsou prázdné ložnice,“ ukázal na tři pokoje po každé straně.

„A tohle je hlavní ložnice,“ bez nějakých cavyků položil Legolase na postel a usmál se na něj.

Elfátko se kolem sebe udiveně rozhlédlo.

„Kde je moje ložnice?“

„Budeme sdílet ložnici. Nikdy si nebyl v komnatách svých rodičů nebo bratrů?“ lord byl nelíčeně překvapený princovou otázkou.

„Nepamatuji si svou matku a mí bratři bydlí v jiném křídle. Prostě jsem předpokládal, že jejich manželky spí někde jinde. Proč by chtěl někdo spát s mými bratry?“

„Věřím, že to je trochu jinačí, než se sourozenci,“ o hodně jinačí, pomyslel si. Jak by měl vysvětlit sex někomu, s kým by ho pak měl provozovat. Vyzkoušel to jinak.

„Legolasi, viděl jsi někdy svého bratra s jeho ženou líbat se hodně zblízka?“

„Jo, jednou jsem s Mwalin vešel do knihovny a Nat‘ seděl na židli, jeho manželka seděla na něm. Líbali se a Nat‘ měl ruku v jejích šatech. Bylo to velice neotesané.“

Kapitán byl naprosto šokován mladíkovou naivitou. Nemohl by to dělat někomu tak nevinnému.

„Legolasi, jak myslíš, že někdo otěhotní bez magie?“

Na to Legolas pokrčil rameny.

„Vím, že to má co dělat se semenem.“

Ach, pokrok, „Ok, jak myslíš, že se do tebe to semeno dostane, pamatuj na mě při tom přemýšlení.“

Princ pozvedl obočí a váhavě odpověděl, „Dáš ho do mě?“

„Správně, takže, takhle to udělám…“

 

Pět minut a několik trapných chvil později

 

„Nech mě to shrnout,“ řekl Legolas, který během té doby vylezl z postele a sedl si na židli daleko od Haldira, s krvavě rudým nádechem ve tváři.

„Chceš dát co? Kam?,“ vykviknul.

„Neboj se, věř mi a uvolni se,“ Haldir vylákal Legolase zpět na postel a pak si vedle něj lehnul. Široce se na něj usmál a přitáhl si svou nevěstu do náruče, jemně ho políbil na rty.

Haldir ucítil známé stažení žaludku, způsobené princovou přítomností a myšlenkou na události, které budou tuto noc následovat. Pomalu se začal přesouvat, až byl Legolas pod ním, mezitím ho stále líbal.

Kapitán se nakonec opřel o lokty a zadíval se na svou nevěstu. Princovo tělo pod ním bylo teplé a uklidňující. Sklonil hlavu a začal Legolase líbat na krk, když ucítil hubenou ručku vklouznout mezi jejich těla. Princova ruka téměř dosáhla na lordovo tvrdnoucí mužství, než ji byl Haldir schopen zastavit.

„Co to je?“ pomyslel si, že má lord možná schovaný nůž v legínách a prostě chtěl, aby přestal rýpat do jeho boku.

„Promluvíme si o tom později, ale pro tuhle příležitost máš na sobě příliš mnoho oblečení,“ obtočil kolem něj ruce a zvedl Legolase do stoje. O patnáct minut frustrovaného tahání za látku později uvažoval, jestli by bylo moc hrubé, kdyby prostě udělal díru v princových volných legínách.

„Jak tě do tohohle vůbec navlékli?“ Haldir doufal, že najde jen jeden provázek, za který když zatáhne, veškeré to oblečení prostě spadne. Byl velmi tvrdý, protože žil v celibátu uplynulé čtyři roky, a teď měl konečně partnera a nemohl z něj ty Mordorem zatracené šaty sundat.

„Nevím, nedával jsem pozor, ale už konečně vím, proč dámy trval na všech těch provázcích a sponkách.“ Očividně to byla nějaká forma mučení. Osobně Legolas nerozuměl tomu, proč by ho chtěl někdo vidět nahého, ale lord se zdál být docela frustrovaný.

„Mohl bys mi oddělat ten závoj, je docela otravný.“

„Moment, myslím, že už to mám. Dámy to udělaly speciálně kvůli mně.“ Haldir ještě chvíli popotahoval za látku, dokud Legolas neucítil, jak se stáhla a potom se spustila z jeho těla. Bílá tunika spadla k zemi a s sebou stáhla připevněné volné legíny.

Legolas se slabě pokusil schovat rukama své tělo, ale znovu cítil, jak si ho jeho manžel přitáhl zpět do náruče. Chvilku ho tahal za vlasy, než nu konečně uvolněné z tuhého copu spadly na ramena.

Lord poodešel o několik kroků, než pohledem zhodnotil tu podívanou. Lísteček byl nahá dokonce ještě nádhernější, než oblečený. Haldir si přetáhl tuniku přes hlavu a odhalil tak manželce svou hruď.

„Vylez si pro mě na postel,“ Strážce hranic se konejšivě usmál na Legolase. Když to princ splnil, stáhnul si Haldir legíny. Oči jeho novomanželky se rozšířily a čelist mu spadla nad pohledem na lordovo elfství odstávající mu od těla.

Lord sfoukl svíčky a stočil se do postele ke své novomanželce.

 

(ano, mají sex a je to)

 

TBC… kapitola 13. Je hotová, jenom si ji musím pročíst. Těším se na nějaké komentáře *napovídá*. Čtěte následující A/N a možná příště přibude kvíz!! j/k! (PS: ano, mají sex, ale nezveřejním ho, protože někteří lidé jsou protivní a nechtějí o tom slyšet. Takže zveřejním sexuální scénu, ale varuji vás, pravděpodobně nebude moc dobrá.)


 

kapitola 11.     kapitola 13.

 

 

Poslední komentáře
16.05.2010 15:58:46: nemám moc času, takže krátce ... skvělé!
12.05.2010 19:21:39: mají sex - smiley- já nejsem protivná , já to chci slyšet smiley bude to dobré , jako všechno tady smiley ...
 
All these stories belongs to its rightful owners, I own nothing and have no benefit from their work.